Proč nabízet svoji nemovitost přes realitní kancelář?

Realitní kancelář má mnohem větší možnosti inzerce nemovitosti a tím pádem také nalezení případného zájemce. Inzerujeme na speciálních internetových realitních serverech, kam běžný občan nemá vůbec přístup (nebo je tento přístup značně finančně náročný). Jako běžný občan nemáte takové možnosti a mnohdy ani zkušenosti na trhu nemovitostí. A proč marnit svůj čas i peníze, když to může udělat realitní kancelář za Vás. A ještě Vás to nemusí nic stát.

Je lepší si vybrat menší nebo větší realitní kancelář ?

Na velikosti nezáleží a bombastická reklama vždy nezaručuje bombastické úspěchy. Především záleží na kvalitě poskytovaných služeb, osobním přístupu k zakázce a doporučení Vašich přátel

Platí se nějaké peníze předem?

Naše realitní kancelář si neúčtuje nikdy žádné peníze ani poplatky předem. Provize jsou splatné až při dokončení obchodního případu.

Kolik mě to bude stát?

V případě prodeje nemovitosti se provize pohybuje od 3,5% do 6% z prodejní ceny nemovitosti.

Protože služby naší kanceláře jsou pro prodávající (majitele nemovitosti) poskytovány bezplatně, (nabízející klient nehradí žádnou provizi ani poplatek), připočteme k Vámi požadované ceně za nemovitost naši provizi a za tuto celkovou cenu pak Vaši nemovitost nabízíme potenciálním zájemcům o koupi.

Běžná provize v případě pronájmu nemovitosti je ve výši jednoho měsíčního nájmu. Provizi hradí nový nájemník (zájemce o pronájem).

Je lepší nabízet svoji nemovitost pomocí jedné či více realitních kanceláří?

Vždy je lepší zadat prodej nebo pronájem své nemovitosti pouze jedné realitní kanceláři a to té, kterou si nejdříve pečlivě vyberete. Pokud takto zadáte svoji nemovitost pouze jedné kanceláři, nejen že tato kancelář má větší možnosti inzerce výhradně zadané nemovitosti, ale především realitní kancelář věnuje výhradně zadaným zakázkám větší pozornost oproti ostatním (těm nevýhradně zadaným).

Co když se nemovitost neprodá či nepronajme? Platím nějaké poplatky?

Ne!

Spolupracujeme s Vás až do doby realizace obchodu na své náklady a riziko a v případě, že prodej Vaší nemovitosti není zakončen úspěchem, neseme náklady sami.

Co znamená výhradní (exklusivní) a nevýhradní (neexklusivní) smlouva?

Výhradní (exklusivní) smlouva znamená to, že si realitní kancelář vyhrazuje právo nabízet Vaši nemovitost sama jako jediná kancelář na trhu a celý obchod také zrealizovat. Ani vy jako majitel ve většině případů nemovitost sám nenabízíte.

Nevýhradní (neexklusivní) smlouva dovoluje majiteli nabídnout nemovitost do více realitních kanceláří. Doporučujeme vždy uzavřít smlouvu výhradní a to proto, že realitní kancelář má v tomto případě větší možnost inzerce Vaší nemovitosti a většina realitních kanceláří také věnuje výhradním zakázkám větší pozornost než nevýhradním.

Je lepší uzavřít s realitní kanceláří výhradní (exklusivní) nebo nevýhradní (neexklusivní) smlouvu?

Doporučujeme uzavírat výhradní smlouvu a to z několika důvodů: Výhradní zakázky mají v naší kanceláři vždy přednost před ostatními a věnujeme jim větší pozornost. Prezentace výhradní zakázky na internetu je vždy výraznější a přehlednější. Pokud majitel uzavře nevýhradní smlouvu a nemovitost nabízí více realitních kanceláří, výsledný efekt pro konečného zájemce je spíše odrazující, protože každá realitní kancelář má jiné podmínky a jiné provize, tudíž zájemce pak vidí stejnou nabídku za různé ceny a s různými informacemi, a prodejnosti Vaší nemovitosti to nepřidá, spíše naopak.

Co Vás čeká a nemine pokud budete prodávat nemovitost??

…Vaše první návštěva v kanceláři…

Vaše první návštěva v realitní kanceláři bude mít spíše informativní charakter. Dozvíte se během ní postup naší realitní kanceláře při prodeji, rádi Vám poskytneme veškeré možné informace o rozsahu poskytovaných služeb, upozorníme Vás na úskalí, upřesníme výši provize atd.

Během úvodní schůzky rovněž dohodneme vlastní termín prohlídky nemovitosti.

… a jaké doklady potřebujete…?

Protože majetkoprávní vztahy na trhu nemovitostí bývají často komplikované a nepřehledné, budeme rádi, pokud se na vstupní jednání „vyzbrojíte“ výpisem z katastru nemovitostí a snímek katastrální mapy /čím novější, tím lepší/. Pokud tento nemáte k dispozici, postačuje kupní smlouva, kterou jste nemovitosti kupovali. V případě že máte starší znalecký posudek určitě se také bude hodit jako podklad pro zhodnocení nemovitosti. Velkou výhodou jsou fotky Vaši nemovitosti a vůbec nevadí, že na fotografii je i Váš mazlíček nebo člen domácnosti.

Pokud jste výpis z katastru nemovitostí doma nenašli, vůbec to nevadí, na požádání zajistíme aktuální výpis z katastru nemovitostí a kopii katastrální mapy za Vás.

… prohlídka nemovitosti…

K vlastní prohlídce nemovitosti s realitním makléřem připravte stavební výkresovou dokumentaci / pokud jí nemáte, vyžádáme ji za Vás v příslušném archivu S.Ú./. Ideální jsou zjednodušené půdorysy objektu, které mohou být k dispozici v kanceláři pro prezentaci nemovitosti zájemci.

Při první prohlídce vypracujeme celkový popis nemovitosti, zpracujeme fotodokumentaci, v případě rozsáhlých nemovitostí pořizujeme i videozáznam. Z Vaší strany bude potřeba shromáždit veškeré možné dokumenty a doklady o nemovitostech a jejich úpravách /projekty, studie, povolení, zkoušky apod…/. Rovněž je třeba zpřístupnit co nejvíce prostorů nemovitosti tak, abychom mohli co nejlépe a nejpodrobněji zdokumentovat stavební a technický stav. Pokud víte o „slabých“ místech vaší nemovitosti, upozorněte je na nás. Je lépe předcházet nepříjemným otázkám zájemce, a raději ho na závady upozornit.

… prodejní cena a provize RK…

Obecně lze říci, že prodejní cenu nemovitosti, kterou klient navrhnul, respektujeme. V případě, že by navržená cena byla nereálná, upozorníme na tuto skutečnost. Je sice pravda, že „každá nemovitost má svého kupce“, ale už není zmíněno za jakou cenu. Proto pokud chcete za svoji nemovitost získat opravdu maximum, nechte si poradit od nás poradit. I naším cílem je prodat Váši nemovitost za co nejvyšší částku. Sami pak musíte zvážit zda nemovitost chcete prodat v přiměřeně dlouhé době, za co nejvíce peněz…

… smlouva o zprostředkování prodeje nemovitosti…

Protože prodej nemovitosti je složitá záležitost, a většina klientů prodává „párkrát za život“ je potřeba celou záležitost prodeje řádně zprostředkovatelskou smlouvou, která ošetří a vymezí postupy při prodeji, a práva a povinnosti jednotlivých stran.

… prezentace Vaši nemovitosti a vyhledání správného zájemce…

Aby prodej Vaší nemovitosti proběhl co možná v nejkratší době, budeme prodej Vaší nemovitosti intenzivně prezentovat na internetových WWW stránkách na adrese www.ad-reality.cz Naše kompletní nabídka je umístěna na nejnavštěvovanějším realitním serveru vyhledávače Seznam – seznam Reality na adrese www.sreality.cz a od konce roku 2004 také na serveru www.reality.cz

Zajistíme kvalitní inzerci Vaší nemovitosti v regionálních dennících, tisku a reklamních novinách a časopisech (deníky Bohemia, MF Dnes, Jihočeský Inzert Expres, barevný časopis Sreality, Annonce)

Samozřejmostí je prezentace nabízených nemovitostí na informačních deskách /vývěskách/ které jsou rozmístěny na exponovaných místech v centru Českých Budějovic (zastávka MHD PK Sever, Lannova třída, ulice Karla IV, zastávka MHD u nádraží a další).

… rezervace nemovitosti, smlouva o smlouvě budoucí, kupní smlouva…

Protože spolupráce s Vámi jako vlastníkem nemovitosti byla perfektní, našli jsme toho pravého zájemce pro koupi Vaší nemovitosti. Aby byl dostatek času na zařízení veškerých záležitostí, nemovitost budoucímu kupujícímu rezervujeme na základě smlouvy o smlouvě budoucí, Zajistíme financování (v maximálním rozsahu spolupracujeme s hypotéční bankou nebo stavební spořitelnou). Ve spolupráci s advokáty a notáři připravíme potřebné kupní smlouvy, které Vám zaručí bezpečný přechod nemovitostí i financí. Pro bezpečnou úschovu financí zajistíme bankovní úschovu kupní ceny, depozitní účet či jinou formu ochrany Vašich penízků.

… jednání s katastrálním úřadem, institucemi …

Současná legislativa v jednání s katastrálním úřadem může být pro nezasvěceného neprůhledná a složitá. V rámci poskytovaných služeb Vás budeme plně zastupovat v jednání před katastrálním úřadem.

… předání nemovitostí, převod energií …

Zajistíme předání nemovitosti novému vlastníkovi, řádný předávací protokol, zajistíme přepis všech energií u dodavatelů nebo správců, převod smluv o dodávkách apod…

… co všechno pro Vás můžeme ještě udělat?

Naše realitní kancelář je schopna zajistit obchod takzvaně „na klíč“. Našim klientům se snažíme vyjít v rámci možností maximálně vstříc a na přání zajistit kompletní servis prodeje nemovitosti s minimální účastí klienta na transakci (např. v případě prodeje nemovitosti z dědictví). Pomůžeme Vám při vyplnění a podání daňového přiznání.